ملاير پايتخت مبل و منبت

ملاير در سال 1396 به عنوان پايتخت مبل و منبت ايران شناخته شده است اين شهر بيش از هزار كارگاه توليدي مبلمان دارد كه اقتصاد اين شهر با مبلمان است

ملایر پایتخت مبل و منبت

 


شهرستان ملایر در جنوب استان همدان قرار دارد و در عرصه تولید مبلمان قدمتی دیرینه دارد .
 
این شهرستان در تولید مصنوعات چوبی در کشور حرف اول را می زند ! زیرا کیفیت و قیمت این مصنوعات در سطحی بسیار مطلوب مطلوب قرار دارد . از همین رو در سال 96 این شهرستان به عنوان پایتخت مبل و منبت ایران معرفی شد .

در این شهرستان بالغ بر 1000 واحد تولیدی مشغول به کار هستند که تقریبا 10000نفر در این عرصه فعالیت میکنند .

همانطور که گفته شد در این شهرستان پتانسیل خوبی برای تولید مصنوعات چوبی وجود دارد به همین ترتیب است که این شهرستان توانسته خود را در این بازار به عنوان پایتخت مبل و منبت معرفی کند به طوری که اقتصاد این شهرستان تا حدودی وابسته به این صنعت شده .

این تولید کنندگان با تولید مبلمان با کیفیت توانسته اند تا مبل خود را به کشور های دیگر هم صادر کنند تا سهمی از بازار بین المللی هم داشته باشند که همین امر دلیل بر کیفیت مطلوب کالاهاست .

به گفته کارشناسان این عرصه ملایر در حدود 63 درصد مبلمان ایران را تولید میکند که خود ظرفیتی بلاقوه است .
ملایر دارای شهرک صنعتی تخصصی مبلمان بوده و به جرات می توان گفت که. سهم زیادی را در تولید مصنوعات چوبی به این شهرک صنعتی اختصاص دارد .

هر ساله در این شهرستان جشنواره ای در خصوص مبلمان برگزار می شود که استقبال بی نظیری از این جشنواره می شود و افراد بسیاری از داخل و خارج از کشور از این جشنواره دیدن میکنند .